Hakkımızda
UZM. DR. PERİHAN TURHAN GÜRBÜZ

1986 yılında Anamur'da doğdum. Lise yıllarım da dahil çocukluğumu orada geçirdim.

2004 yılında Uluda Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladığım üniversite öğrenimimi kendi isteğim ile yatay geçiş yaptığım Çukurova Üniversite'sinde 2010 yılında tamamladım. Bir süre acil hekimi olarak çalıştıktan ve ilk çocuğumu kucağıma aldıktan sonra meslek hayatıma gençlik hayalim olan psikiyatri alanında devam etmeyi seçtim. 2014-2016 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Erişkin Psikiyatri Anabilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi Doktor olarak çalıştıktan sonra Çocuk ve Ergen Psikiyatri uzmanlık eğitimime devam etmek üzere yine Akdeniz Üniversite'sinde 2016 yılında Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalı'nda göreve başladım. 2021-2023 yılları arasında Tarsus Devlet Hastanesi'nde mecburi hizmetimi tamamladım. Mesleğimi daha anlamlı şekilde sürdüreceğime inandığım yerde, kendi özel kliniğimde çalışmaya devam ediyorum.

Dikiş dikmek, ahşap boyamak, resim ve yeni yeni öğrendiğim piyano çalmak ruhuma en iyi gelen uğraşlarım.

Hayatımın aşkı ile evliyim. 2 erkek çocuğu olan bir anneyim.

Tanıştığımıza memnun oldum...

Sorular & Cevaplar

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Nedir?

Çocuk ve ergen psikiyatrisi, 0-18 yaş arası çocukların ve ergenlerin ruh sağlığı ile ilgilenen bir tıp uzmanlığıdır.

Hangi Durumlarda Çocuk ve Ergen Psikiyatrisine Başvurulur?

Çocuk ve ergen psikiyatrisine başvurulmasının en temel nedeni, çocuğun veya ergenin ruh sağlığı ile ilgili endişelerdir. Bu endişeler, çocuğun veya ergenin davranışlarında, duygularında veya bilişsel işlevlerinde meydana gelen değişikliklerden kaynaklanabilir.

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Neden Önemlidir?

Çocuk ve ergen psikiyatrisi, çocukların ve ergenlerin sağlıklı bir şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olur.

En sık başvuru nedenleri nedir?

Çocuk ve ergen psikiyatrisine başvuru nedenleri arasında en sık görülenler şunlardır: Duygusal değişiklikler, Davranış değişiklikleri, Bilişsel değişiklikler, Fizyolojik değişiklikler vb.